Полиција да истражи учестале пријетње професору Саши Кнежевићу, повјеренику Листе за правду и ред на Палама
За сада непознате особе јутрос су оштетиле те са касним поруком црним спрејом обојиле поштанско сандуче на уласку у хаустор у коме има стан професор Саша Кнежевић, редовни професор Филизофског факултета на Палама и повјереник За правду и ред листе Небојше Вукановића на Палама, а потом је вечерас добио пријетеће поруке на свој мобилни телефон.

За сада непозната особа послала је са броја 066396583 прво поруку професору Кнежевићу у којој се каже „Пенде Саша, са Вуканом ставио си ласерски прецизно црвену тачку на чело. Видиш ли ти прст пред оком, ако видиш јасно је. Упраћен си, слиједе ти батине“!? После тога са истог броја добио је још једну поруку „Пенде Саша, обараш дјецу која науче за ситне грешке. Видимо се ускоро у четири ока без свједока“.

Случај је вечерас пријављен полицији, која је узела изјаву од професора, а остаје да се види да ли ће полиција открити и процесуирати нападача или ће се недопустиве пријетње и застрашивања покушати заташкати, како се не би открио нападач, мотив и евентуални налогодавци.

Претходно су Бојану Гуњку остављене поруке пријетеће садржнине испод брисача на возилу. Од како је формирано Повјереништво Листе за правду и ред на Палама било је више инцидената, писани су увредљиви графити и поруке на нашој Канцеларији непосредно након отварања, а овакве тензије и притисци су недопустиви. Полиција и институције требале би да испитају сваки случај и пријаву а не да олако пређу преко пријетњи.
Небојша Вукановић


