×

Ljeto i vrućine tek počeli a Dragočaj i okolna sela nadomak Banjaluke bez vode

U Dragočaju i okolnim selima nadomak Banja Luke, stanovnici su ovih dana bez vode.

Zvanična saopštenja su da se troši previše vode i da se zbog toga uvode restrikcije. „Mole se građani da racionalno troše vodu u ljetnjim mjesecima?!“

Ne tako davne 2024. godine se prvi put pojavio taj problem, a 2025. godine čudnog li čuda nijedan dan ne samo da nije nestalo vode, nego se nijednog dana nije smanjio ni pritisak!

Da li je 2025. godine stiglo ljeto u BL? Jeste, i to mnogo ranije nego ove godine.

Da li ovo znači da su prošle godine građani racionalno trošili vodu, a ove ne?

Kako se desila ta promjena?

Da li to znači da se broj stanovnika udvostručio pa se sada i potrošnja povećala?

Kamo sreće da je tako!

Poigravanje sa vodom na početku samog ljeta znači samo jedno-počela je kampanja! Prepucavanje preko jadnog naroda!

Ove godine u oktobru su izbori i građani mjesnih zajednica potkozarskih sela treba da trpe i do 30 sati bez vode, a i više.

Konkretno u Dragočaju nalazi se nekoliko značajnih ustanova kojima je voda prijeko potrebna Dom za starija lica, Gerijatrijski centar, dječiji vrtić, ambulanta…

O tome koliko je narod kivan na sve što se radi najbolje govore komentari ispod zvanične stranice Grada BL na objavu o restrikciji vode.

Hoćemo li biti pametniji u ovom oktobru? Da li ćemo dozvoliti istima da nam puštaju isti film dva puta, a mi ga kao dementni starci i starice sa radoznalošću pratimo i čekamo kraj!

 

Jelena Jovčić