Ljeto i vrućine tek počeli a Dragočaj i okolna sela nadomak Banjaluke bez vode
U Dragočaju i okolnim selima nadomak Banja Luke, stanovnici su ovih dana bez vode.
Zvanična saopštenja su da se troši previše vode i da se zbog toga uvode restrikcije. „Mole se građani da racionalno troše vodu u ljetnjim mjesecima?!“
Ne tako davne 2024. godine se prvi put pojavio taj problem, a 2025. godine čudnog li čuda nijedan dan ne samo da nije nestalo vode, nego se nijednog dana nije smanjio ni pritisak!

Da li je 2025. godine stiglo ljeto u BL? Jeste, i to mnogo ranije nego ove godine.
Da li ovo znači da su prošle godine građani racionalno trošili vodu, a ove ne?
Kako se desila ta promjena?
Da li to znači da se broj stanovnika udvostručio pa se sada i potrošnja povećala?
Kamo sreće da je tako!

Poigravanje sa vodom na početku samog ljeta znači samo jedno-počela je kampanja! Prepucavanje preko jadnog naroda!
Ove godine u oktobru su izbori i građani mjesnih zajednica potkozarskih sela treba da trpe i do 30 sati bez vode, a i više.
Konkretno u Dragočaju nalazi se nekoliko značajnih ustanova kojima je voda prijeko potrebna Dom za starija lica, Gerijatrijski centar, dječiji vrtić, ambulanta…
O tome koliko je narod kivan na sve što se radi najbolje govore komentari ispod zvanične stranice Grada BL na objavu o restrikciji vode.


Hoćemo li biti pametniji u ovom oktobru? Da li ćemo dozvoliti istima da nam puštaju isti film dva puta, a mi ga kao dementni starci i starice sa radoznalošću pratimo i čekamo kraj!
Jelena Jovčić


