Brze intervencije gradskih vlasti nakon priloga Neša Milišića
Za samo jedan dan, prilog Nebojše Milišića o problemima na Gradskom bazenu u Bregovima imao je skoro 30 000 pregleda, a nakon pritiska javnosti gradske vlasti su pokušale munjevito da reaguju.
Naime, lokalni portali bliski gradskim vlastima su danas objavili vijest da je sinoć, pod okriljem mraka, bazen u Bregovima očišćen, da je voda čista i da postoje uslovi za kupanje.

Vlasti su naredile da se voda ispusti i bazen pokuša očistiti pod okriljem mraka, kako ih mi ne bismo snimili kako brzo reaguju pod našim pritiskom i da djelujemo pozitivno, kao korektivni faktor. Ali veliko je pitanje da li je bilo dovoljno da se bazen očisti bez potpunog ispuštanja vode i čišćenja mulja sa dna? Mladen Simić, koji svako jutro rekreativno pliva u Bregovima, tvrdi da je samo pražnjenje vode nedovoljno i da će se ona uskoro ponovo zamutiti.

Brojni su komentari čitaoca koji kritikuju gradske zbog nemarnosti i anarhije, i hvale Nebojšu Milišića što ih je natjerao da brzo reaguju.


Pratićemo razvoj situacije narednih dana i poteze gradskih vlasti, koji bi trebali da nam, pored pitanja koje smo nedavno postavili, odgovore da li je tačno da su nedavno na „Bazene“ bez konkursa zaposlili desetak novih radnika, uglavnom aktiviste vladajućeg SNSD-a i Ujedinjene Srpske, i da li je namjera da ih na jesen zaposle u zatvoreni bazen „Banje“ u Policama, te koliko će to koštati građane koji će finansirati njihove plate iz budžeta?
Nebojša Vukanović


