Узурпатор постао уставобранитељ поново пријети из Москве уплашен због могућих промјена у Министарству безбједности БиХ
Узурпатор Милорад Додик, који је постао одметник од правосуђа због предлагања и усвајања низа неуставних закона и одлука, у Москви је напрасно постао уставобранитељ, чувар Устава Босне и Херцеговине који шаље нове опансе и пријетеће поруке да се не смије мијењати Закон о Савјету министара БиХ, како би се ријешио проблем блокаде и насиља Борјане Кришто, не смије именовати нови министар безбједности, већ легализовати насиље предсједавајуће Савјета министара БиХ Борјане Кришто, и биће „мирна Босна“.
Дакле по Узурпатору је легитимно што Кришто пола године крши закон, Србима и Републици Српској отима мјесто министра у корист ХДЗ-а и Хрвата, који са три пута мање посланика имају дупло више министара од Срба, али само да неко слободан и неуцијењен не дође на мјесто одакле се могу покренути истраге корупције. По старој навици, поново је интервју за РТРС из Москве посветио мени и могућем именовању за министра безбједности у Савјету министара БиХ, за што постоји већина у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ, као и прије мјесец дана кад је прешао границу отишао у Будимпешту и Москви и упорно причао о мени, што је један у низу јасних показатеља колико је уплашен и фрустриран да би његов и Човићев удружени план блокаде и опструкција могао доживјети крах.
Драго ми је што сам Узурпатору и Уставобранитељу постао опсесија и стална инспирација за интервјуе које на дневном нивоу даје свом РТРС-у и АТВ-у, али очекујем да узгред одговори на још нека важна питања. Кад је већ у Русији, трећи пут ове године, било би добро да напокон чујемо да ли је за Путина или Вучића, да ли подржава одлуку предсједника Србије и свог пријатеља да подржи Украјину у рату са Русијом, испоручи оружје у вриједности од милијарду долара, посјети Украјину и састаје се са Зеленским да би му дао подршку!?

Такође би било добро да чујемо да ли и даље снажно подржава Израел и Јевреје у рату против арапског свијета, сада и против Ирана, кога подржавају Русија и Кина? Да ли је за БРИКС или земље запада, које стално напада и вријеђа, а који подржавају Израел?

Детаљнији осврт на шизогену спољну политику Милорада Додика и власти Републике Српске која се без потребе мијеша у готово све сукобе широм свијета, заузимају стране а онда упада у сопствене грешке и замке, у кратком видео прилогу…
Небојша Вукановић


