Тајна тајне вечере у Гомионици на којој су Игор Додик и Драшко Удбашко договорили буџет и даље кораке?
Драшко Удбашко Станивуковић напокон је пред свима скинуо маске са лица и показао да је пројекат и играч Службе, јер након што је усвојен буџет града Бањалуке а одборници СНСД и коалиционих партнера подржали приједлог градоначелника и заједно договорене амандмане, свима је постало јасно да је симбиоза доживјела врхунац после уклањања Влада Ђајића, који је био последња препрека потпуном срастању и симбиози. Све што је Станивуковић желио, како би имао на располагању милионе пред Опште изборе и могао финансирати активности свог Покрета за власт, СНСД и скупштинска већина су изгасали, од 1,75 милиона марака за трошкове његовог Кабинета, нови кредит од 15 милиона, вишемилионски грант за Водовод, те десетине милиона марака за „капиталне инвестиције“ гдје ће преко повезаних дворских фирми разрађеним методама он и Дрина Трећина извући новац надуваним фактурама.

Само у јануару овд године Станивуковић је пребацио неколико милиона марака фирми Еко-еуро тим иза Крупе на Врбасу, иза које стоји породица посланика Младена Илић а формално се води на његовом тетку, те МГ минду и фирмама у власништву Младена Милановића Каје, а то је дио противуслуге и скривене сарадње по систему и вуци сити и овце на броју. По мојим сазнањима све је договорено у манастиру Гомионици на тајној вечери којој су присуствовали Игор Додик са својом свитом, Драшко Станивуковић и његов отац Драган, који је са својим пословним партнером добио милионски посао фискализације, након што су Сиријусу биле уведене америчке санкције.

Цех трулих нагодби, криминала и корупције платиће, као и увијек грађани, којима се повећавају намети, од повећања пореза до цијене гријања, комуналних услуга, покушаја незаконите наплате паркинга…

Станивуковић има иза себе огромне, готово неограничене ресурсе, подршку центара моћи, ми се боримо кошљима против тенкова, али морамо упозорити народ шта се спрема, каква је издаја и питању. Као што Вучић са Бака Прасетом скреће пажњу јавности са Крушевца и запљене 5 тона дроге, тако и Драшко Удбашко покушава скренути пажњу јавности од симбиозе са режимом одласком у Хрватску, изјавама и покушајем узбуркувања јавности али не треба бринути, Пленковић чува своје играче па упркос захтјевима неће бити уведена забрана уласка у Хрватску Станивуковићу, као ни Додику, а да сам којим случајем ја у питању експресно би се реаговало и забранио улазак у Хрватску, као што ме сада сатима задржавају на граници са Србијом, иако имам држављанство Србије па ме морају пустити.

Детаљнији осврт у видео прилогу…
Небојша Вукановић


