×

Mikrofon ogolio Stevandića, drskost bez presedana pokazatelj nemoći i straha – novo izbacivanje sa sjednice bez povoda

Neposredno pred glasanje nakon završetka prvog dijela rasprave, ponovo je došlo do grube zloupotrebe Poslovnika i zloupotrebe mjesta predsjednika Nenada Stevandića, nasilnika i Uzurpatora koji je, bez ikakvog povoda, posle mirne rasprave predložio da Narodna skupština Republike Srpske glasa o mom udaljenju sa sjednice do okončanja rasprave, za što su glasala 44 poslanika vlasti, koja su bez ijedne riječi ćutala i pognula glavu kada sam ih pitao zašto su kukavice i čega se plaše, ne smiju sa mnom ići u bilo kakav duel.

Da je podmukli Stevandić providan u svojim namjerama izazivanja incidenata, da sve radi smišljeno i da su provokacije namjerne govori i snimak sa sjendice, pred početak glasanja nakon pauze, na kome kaže sekretaru i potpredsjednicim „gledajte sada će biti frka, spremio sam iznenađenje“ što možete vidjeti u prilogu…

 

Ovo je presedan, jer nikada u istoriji nijedan poslanik nije izbačen sa sjendice do kraja zasjedanja, pokazatelj je velikog straha i nemoći vlasti od mene o Liste za pravdu i red, ne mogu da nam pariraju na bilo koji način, pa nas pokušavaju iz očaja i nemoći na ovakav način, grubim zloupotrebama i tiranijom eliminisati. Po Poslovniki i članu 162 prvo trebaju opomene, pa oduzimanje riječi, potom udaljavanje sa tačke Dnevnog reda se tek onda, nakon velikog incidenta, izbaciti poslanik do kraja zasjedanja, a ovdje se ništa nije dogodilo, nije bilo povoda, prethodno sam izbačen sa sjendice jer sam Dodiku, nakon salve uvreda i napada na opoziciju, rekao da bar mrtve ostavi na miru.

Poslanici opozicionih stranaka napustili su sjednicu i održali konferenciju za novinare, koju možete pogledati u nastavku…

 

Nebojša Vukanović