Микрофон оголио Стевандића, дрскост без преседана показатељ немоћи и страха – ново избацивање са сједнице без повода
Непосредно пред гласање након завршетка првог дијела расправе, поново је дошло до грубе злоупотребе Пословника и злоупотребе мјеста предсједника Ненада Стевандића, насилника и Узурпатора који је, без икаквог повода, после мирне расправе предложио да Народна скупштина Републике Српске гласа о мом удаљењу са сједнице до окончања расправе, за што су гласала 44 посланика власти, која су без иједне ријечи ћутала и погнула главу када сам их питао зашто су кукавице и чега се плаше, не смију са мном ићи у било какав дуел.

Да је подмукли Стевандић провидан у својим намјерама изазивања инцидената, да све ради смишљено и да су провокације намјерне говори и снимак са сјендице, пред почетак гласања након паузе, на коме каже секретару и потпредсједницим „гледајте сада ће бити фрка, спремио сам изненађење“ што можете видјети у прилогу…
Ово је преседан, јер никада у историји ниједан посланик није избачен са сјендице до краја засједања, показатељ је великог страха и немоћи власти од мене о Листе за правду и ред, не могу да нам парирају на било који начин, па нас покушавају из очаја и немоћи на овакав начин, грубим злоупотребама и тиранијом елиминисати. По Пословники и члану 162 прво требају опомене, па одузимање ријечи, потом удаљавање са тачке Дневног реда се тек онда, након великог инцидента, избацити посланик до краја засједања, а овдје се ништа није догодило, није било повода, претходно сам избачен са сјендице јер сам Додику, након салве увреда и напада на опозицију, рекао да бар мртве остави на миру.

Посланици опозиционих странака напустили су сједницу и одржали конференцију за новинаре, коју можете погледати у наставку…
Небојша Вукановић


