Енглези нам опет браћа, скупа са Америма, нема више 40 опасних агената МИ6 који трагају за Додиком док патриоте Русима уводе санкције
До јуче су нам Енглези били највећи непријатељи, 40 опасних агената МИ6 још од 2018. године безуспјешно трага за Додиком да га намаме у клопку и лоше слободе, у Палати Републике пјевала се пјесма да је проклета Америка и злато што сја, клицало Москви и одјекивала Каљинка, а сада се се плоча окреће, Енглези и Американци су нам браћа а Русима уводимо санкције. Тако је данас британски амбасадор Џулијан Рајли похвалио потезе режима, именовање Ане Тришић Бабић за вршиоца дужности предсједника Републике Српске те рекао шта су следећи задаци за марионете на власти.

Додик ћути и није одговорио на похвале британског амбасадора, кога је до јуче вријеђао, а сјетимл се како је јавно нападао данима Загу Граховац и мене што смо имали са њим састанак. У Жељка Цвијановић данас је била акгивна, састала са отправником послова Амбасаде Сједињених Америчких Држава у БиХ Џоном Гинкелом и разговарала о јачању веза Републике Српске и режима са САД у свим областима.

Истовремено Босна и Херцеговина и Савјет министара БиХ на челу Борјаном Кришто и министрима СНСД-а данас се придружила 19-ом пакету санкција које је Европска Унија увела против Русије, следећи у стопу политику запада. Упркос томе Руси не само да ћуте већ отворено подржавају америчког и енглеског вазала Милорада Додика и његов режим који води издајничку политику, издаје и уништава Републику Српску, придружује се свим санкцијама и мјерама против Русије.

О овом и другим актуелним темама говорио сам вечерас у емисији Шпица Телевизије Сарајево, а у наставку погледајте снимак гостовања …
Небојша Вукановић


