Englezi nam opet braća, skupa sa Amerima, nema više 40 opasnih agenata MI6 koji tragaju za Dodikom dok patriote Rusima uvode sankcije
Do juče su nam Englezi bili najveći neprijatelji, 40 opasnih agenata MI6 još od 2018. godine bezuspješno traga za Dodikom da ga namame u klopku i loše slobode, u Palati Republike pjevala se pjesma da je prokleta Amerika i zlato što sja, klicalo Moskvi i odjekivala Kaljinka, a sada se se ploča okreće, Englezi i Amerikanci su nam braća a Rusima uvodimo sankcije. Tako je danas britanski ambasador Džulijan Rajli pohvalio poteze režima, imenovanje Ane Trišić Babić za vršioca dužnosti predsjednika Republike Srpske te rekao šta su sledeći zadaci za marionete na vlasti.

Dodik ćuti i nije odgovorio na pohvale britanskog ambasadora, koga je do juče vrijeđao, a sjetiml se kako je javno napadao danima Zagu Grahovac i mene što smo imali sa njim sastanak. U Željka Cvijanović danas je bila akgivna, sastala sa otpravnikom poslova Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u BiH Džonom Ginkelom i razgovarala o jačanju veza Republike Srpske i režima sa SAD u svim oblastima.

Istovremeno Bosna i Hercegovina i Savjet ministara BiH na čelu Borjanom Krišto i ministrima SNSD-a danas se pridružila 19-om paketu sankcija koje je Evropska Unija uvela protiv Rusije, sledeći u stopu politiku zapada. Uprkos tome Rusi ne samo da ćute već otvoreno podržavaju američkog i engleskog vazala Milorada Dodika i njegov režim koji vodi izdajničku politiku, izdaje i uništava Republiku Srpsku, pridružuje se svim sankcijama i mjerama protiv Rusije.

O ovom i drugim aktuelnim temama govorio sam večeras u emisiji Špica Televizije Sarajevo, a u nastavku pogledajte snimak gostovanja …
Nebojša Vukanović


