У налету бијеса Додик излио ватру на Алмиру Џуви јер је испао магарац
Велика је параноја у глави Милорада Додика, сумња у све и свакога, наредио је својим преторијанцима да уходе његове најближе сараднике, а бијес искаљује на сваком ко му се нађе на путу. Прије неколико дана ватру је бљувао на Илију Таминџију, посланика СНСД-а и предсједника Комисије за избор и именовање Народне скупштине Републике Српске, јер га сматра најодговорнијим што није завршен посао и нису изабрани нови чланови Републичке изборне комисије, која би требало да спроведе референдум о себи, како је замислио. Додик је наредио члановима Републичке изборне комисије да поднесу оставке, што је био глуп потез на што смо одмах упозорили режим какве су последице, као и што сам у више наврата упозоравао Ненада Стевандића на сједници Колегијума на последице што нису изабрани нови чланови, а сада је Додик љут што мјеста нису попуњена и што је паралисана Република изборна комисија, без ње је суштински немогуће спровести референдум, а највећу ватру попио је Таминџија, коме је Додик пријетио последицама не бирајућу ријечи.

После Таминџије на удару се нашао и први човјек Обавјештајно-безбједносне агенције БиХ Алмир Џуво, кога су Додик и Човић у договору са Американцима поставили на чело ОСЕ умјесто Осмице, и кога је Додик хвалио на сва звона. Ипак Џуво је одиграо игру и направио Додика магарцем, сам је признао да је испао наиван и будала, као и много пута раније када је преносио надлежности па се посипао пепелом, а сада га је Џуво „натегао“, одвезао до Сада и Тужилаштва БиХ а онда је стигла пресуда и Дамаклов мач. Додик је касно схватио да је испао будала и магарац, јер је прије 10 дана понизно пузао пред кадијама у Сарајеву, скупа са Стевандићем и Вишковићем, признао Суд БиХ мислећи да ће се у нагодби извући а онда је стигла пресуда а све приче о „нелегитимном“ Суду БиХ, који су он и СНСД основали гласајући у Парламентатној скупштини БиХ, пале су у воду.

Из добро обавјештених извора Додик је позвао Џува и свашта му се наговорио, јер га је направио будалом и понизио, уз сочан ријечник, псовке и увреде прекинуо разговор. Остаје да се види да ли ће Џуво сада на трокуку да почне мамити и Драгана Човића, као што је навукао Додика. Јутрос ме је Додик у Јутарњем програму више пута помињао, показујући мржњу и бијес према мени, хвалио Драшка Станивуковића инПДП те послао поруку да у Влади српског јединства има мјеста за све осим за мене и Листу за правду и ред, што је велика ствар на коју сам поносан.
Поподне ћу одговорити на Додиков интервју, а је наствку погледајте гостовање у програму Телевизије ТК гдје сам говорио о односима у СНСД-у и како је Милорад Додик искалио бијес на Илији Таминџији…
Небојша Вукановић


