Десантом на Херцеговину почела кампања СНСД-а за ванредне предсједничке изборе
Дан након Посебне сједнице Народне скупштине Републике Српске и одлуке СНСД-а да ће изаћи на изборе, усвајање нових Закључака, којим су погажени претходни од 20 дана када је одлучено да ће спријечити одржавање ванредних предсједничких избора у Републици Српској, званично је почела кампања хеликоптерским десантом Владе на Требиње и Херцеговину, а додатно потврда је у чињеница да је Милорад Додик лично од ЦИК БИХ потписао Захтјев за излазак на изборе.

Министри предвођени кумом и премијером Савом Минићем обишли су све херцеговачке општине, све су у стопу пратиле камере дворског АТВ-а и Херцег телевизије, које су пуних 7 сати уживо емитовале специјални програм са намјером усиљене промоција власти, а потом су се министри после маренде хеликоптерима вратили у Бањалуку.
Јавни притисак који смо извршили, чињеница да је Херцеговина слијепо цријево, не само Републике Српске већ Балкана и Европе, те маћехински однос власти и бројних Влада СНСД-а према нама, чињеница да деценијама Херцеговина, али и Романија, немају министра, али ни помоћника министра или секретара у неком министарству, да су путеви и сва друга инфраструктура у ужасном стању, да ниједан капитални пројекат и обећање нису испуњени, од аеродрома Требиње, хидроелектране Дабар до Термоелектране Гацко 2 и мреже путева, приморало је нову Владу, премијера Минића и министре да дођу у Херцеговину и настоје да новим таласом обећања покушају манипулисати Херцеговцима и замаштракати нам очи, убиједити да вјерујемо њима а не својим очима.

Ред обећања и најава повећања пензија и борачког додатка, ред приче рехабилитације путева, ред нових инвестиција и празник обећања, који ништа не коштају а пара за буџету свако нема, поново је бачена прашина у очи, а циљ је да Херцеговци забораве све раније преваре, лажне пројекте и неиспуњена обећања, од Лајн Хилса и тиристичких насеља до аеродрома и енергетских објеката, и да поново гласају за власт, која их лаже и вуче за нос 20 година. Наравно да је намјера да се што више ублаже последице рада и борбе Листе за правду и ред у Херцеговини, па су нам сва врата била затворена, једини нигдје нисмо позвани нити добро дошли, али упркос свему вријеме режиму незаустављиво цури.

Детаљнији осврт у видео прилогу….
БОНУС: Из архиве подсјећање како су министри походили Херцеговину са истим обећањима и Потемкиновим селима, причом о Хидроелектрани Дабар, Требиње-ризорту и аеродрому Требиње, прије скоро 15 година, када је премијер био помало заборављени Александар Џомбић…
Небојша Вукановић


