×

Desantom na Hercegovinu počela kampanja SNSD-a za vanredne predsjedničke izbore

Dan nakon Posebne sjednice Narodne skupštine Republike Srpske i odluke SNSD-a da će izaći na izbore, usvajanje novih Zaključaka, kojim su pogaženi prethodni od 20 dana kada je odlučeno da će spriječiti održavanje vanrednih predsjedničkih izbora u Republici Srpskoj, zvanično je počela kampanja helikopterskim desantom Vlade na Trebinje i Hercegovinu, a dodatno potvrda je u činjenica da je Milorad Dodik lično od CIK BIH potpisao Zahtjev za izlazak na izbore.

Ministri predvođeni kumom i premijerom Savom Minićem obišli su sve hercegovačke opštine, sve su u stopu pratile kamere dvorskog ATV-a i Herceg televizije, koje su punih 7 sati uživo emitovale specijalni program sa namjerom usiljene promocija vlasti, a potom su se ministri posle marende helikopterima vratili u Banjaluku.

Javni pritisak koji smo izvršili, činjenica da je Hercegovina slijepo crijevo, ne samo Republike Srpske već Balkana i Evrope, te maćehinski odnos vlasti i brojnih Vlada SNSD-a prema nama, činjenica da decenijama Hercegovina, ali i Romanija, nemaju ministra, ali ni pomoćnika ministra ili sekretara u nekom ministarstvu, da su putevi i sva druga infrastruktura u užasnom stanju, da nijedan kapitalni projekat i obećanje nisu ispunjeni, od aerodroma Trebinje, hidroelektrane Dabar do Termoelektrane Gacko 2 i mreže puteva, primoralo je novu Vladu, premijera Minića i ministre da dođu u Hercegovinu i nastoje da novim talasom obećanja pokušaju manipulisati Hercegovcima i zamaštrakati nam oči, ubijediti da vjerujemo njima a ne svojim očima.

Red obećanja i najava povećanja penzija i boračkog dodatka, red priče rehabilitacije puteva, red novih investicija i praznik obećanja, koji ništa ne koštaju a para za budžetu svako nema, ponovo je bačena prašina u oči, a cilj je da Hercegovci zaborave sve ranije prevare, lažne projekte i neispunjena obećanja, od Lajn Hilsa i tirističkih naselja do aerodroma i energetskih objekata, i da ponovo glasaju za vlast, koja ih laže i vuče za nos 20 godina. Naravno da je namjera da se što više ublaže posledice rada i borbe Liste za pravdu i red u Hercegovini, pa su nam sva vrata bila zatvorena, jedini nigdje nismo pozvani niti dobro došli, ali uprkos svemu vrijeme režimu nezaustavljivo curi.

Detaljniji osvrt u video prilogu….

 

BONUS: Iz arhive podsjećanje kako su ministri pohodili Hercegovinu sa istim obećanjima i Potemkinovim selima, pričom o Hidroelektrani Dabar, Trebinje-rizortu i aerodromu Trebinje, prije skoro 15 godina, kada je premijer bio pomalo zaboravljeni Aleksandar Džombić…

 

Nebojša Vukanović