Sutra će u Skelanima kod Srebrenice biti služen pomen za 69 nedužnih srpskih žrtava iz ovog naselja uz Drinu koje su 16-og januara 1993. godine pobili pripadnici 28 divizije Armije BiH pod komandom zloglasnog Nasera Orića.
Za svega nekoliko sati ubijen je veliki broj civila, žena, djece i staraca koji su preko mosta pokušali preći u Srbiju, a Orićevi vojnici pucali su i po Srbiji. Najmlađa žrtva Aleksandar Dimitrikević imao je 5 godina a njegov brat Radisav 11, dok je najstarija žrtva imala 80 godina.
Samo 9 dana prije Skelana bio je krvavi Božić u Kravicama, kada je ubijeno 49 srpskih civila, najmlađa žrtva imala ne svega 4 godine, a više od 80 civila je ranjeno.
Nikada niko nije odgovarao za ove zločine nad Srbina počinjene u Srebrenici i Podrinju tokom rata. Pogledajte ktarak video prilog, svjedočenje Mileve Rankić, majke hrabrosti koja je za jedan dan izgubila supruga i dva sina, te preživjelih mještana zločina u Skelanima..