×

На многаја љета срећна служба владици Димитрију

Данас је велики дан за Херцеговину и све Херцеговце, јер је устоличен скромни подвижник, наш нови владика Димитрије. Искрено, владици Димитрију желим да дуго година руководи Епархијом захумско-херцеговачки и приморском и да својим радом, подвизима и примјером помогне духовни и морални опоравак Хумске земље.

Чињеница да су у Требињу, поред патријарха Иринеја била присутна и три митрополита наше Цркве, те велики број владика и свештеника, говори какав углед и ауторитет у Цркви има нови херцеговачки владика. Радује ме и што је свештеник Данило Боро, скромни и угледни пастир кога Херцеговци јако цијене, потписивао позивнице. Чињеница да га је владика Димитрије одабрао за блиског сарадника, као и још неки потези, говоре да ће ствари почивати на здравим основама, и да ће епископ Димитрије окренути страницу и отворити ново поглавље.

Нажалост, у Требињу су се данас окупили и безбожници, недостојни предатори и хијене који желе да уграбе неки јефтини политички поен, али нећемо да се бавимо њима и кваримо овај лијеп и радостан дан. Јасно је да њихов долазак показује да ће владика Димитрије бити на великим искушењима, и да ће му требати истинска подршка, пуно снаге и истрајности,  како би се изборио са бројним искушењима и притисцима.

Срећно и на многаја љета владика Димитрије, да ти Бог да снаге да духовно и морално изведеш Херцеговце на прави пут.

 

Небојша Вукановић