Luka nervozan pa nolautiran na sjednici Skupštine grada Trebinja
Da istina smeta i pogađa moćnike i vlastodršce pokazuje i poslednja sjednica Skupštine grada Trebinja, na kojoj su odbornici opozicije toliko izliduli Luku Petrovića da je nervozno reagovao i prijetio tužbama. Posebno su ga iznervirala pitanja Slobodana Deretića, odbornika Kluba za pravdu i red, a vezano za firmu SET. D.O.O. od koje grad kupuje zemlju da bi pravio put i postavljao infrastrukturu za stambeno-poslocni kompleks koji se gradi na poligonu i početku Hrupjela, te pitanje da li je Aleksandar Branković samo paravan iza koga se krije don Luka Petrović, koji je prebacio milione

Na sjednici je „debitovala“ Petra Salatić, da se Luka i vlast me bi sekirači, a Dajana Milišić i Milica Radovanović već djeluju kao pravi uigrami tandem, i od po početka sjednice do poslednje tačke Dnevnog reda rešetale su gradonačelnika Ćurića, načelnike Odjenjenja i direktore, a na većinu pitanja vlasti nisu imale adekvatan odgovor, posebno kada je u pitanju budžet grada Trebinja u 2025. godini, te novom povećanju broja radnika pred Lokalne izbore u ionako pretrpanoj administraciji, izborne zloupotrebe i korupcija koja nažalost prolazi nekažnjeno jer su institucije zarobljene i pod kontrolom Partije.
Rekordni budžet grada Trebinja, kako se hvale vladajuće strukture, nije ništa nego preambiciozno napisan dokument. To kažem iz razloga što će se nekada na pola godine, kada shvate da su veći rashodi od planiranih prihoda, ući u novo kreditno zaduženje koje je između redova i najavio gradonačelnik Mirko Ćurić sa izjavom da smo zaduženi samo 8 % od mogućih 18% a sa izdvajanjem od 40% budžeta na plate radnika Gradske uprave i Javnih ustanova polako idemo ka sudbini Bileće koja je u svojoj propasti izdvajala 70% budžeta na plate uposlenih.

O iznenadnoj potrebi za novim radnicima pred izbore suvišno je govoriti i o dadatnom milionu maraka koji ide na njihove plate.
Sporan dokument koji nam je juče dostavljen na odborničke klupe jeste dokument, odnosno tačka koju su na prošloj sjednici povukli, o smanjenju rente za izgradnju hotela određenu po zonama.

Ne bi ništa tu bilo sporno da se, prema novom Urbanističkom plani koji je u izradi, na jednoj od lokacija gdje su planirani hoteli ne nalazi parcela u svojin Luke Petrovića i njegovog brata Rada. Riječ je o parceli površine od preko 3 000 m2, na tradi obilaznice koju je Luka navinjljo preko svog imanja, a radi o klasičnom sukobu interesa i pogodovanju krupom kapitalu, a kada to kažem prije svega mislim na Luku Petrovića i šaku ljudi koji se kreću oko njega.

O novim načelnicima, direktorima i kadrovima Partije i bratije, koja se nastavlja poigravati sa gradim. i rugati u lice građanima, novi talas nekompetetnih i nesposobnih koji su zapljusnuli administraciju pisaću uskoro…
Nebojša Vukanović


