Angela Merkel stiže u Beograd, u posjetu Srbiji, neposredno nakon što će se, posle 16 godina, povući da funkcije kancelara Njemačke. Pročitajte zanimljiv tekst o tome ko je Angela Merkel i kako ona danas živi, uprkos visokoj plati i primanjima …
Čitajte „veliki“ Bošnjaci, Srbi i Hrvati, čitajte Bakire, Dodik i Čoviću!! Čitajte i stidite se ako znate šta je stid i čast!?
„Prva je njemačka kancelarka i različito je opisivana kao “de facto” vođa Europske unije i najmoćnija žena na svijetu.
Angelu Merkel Nijemci su izabrali za svoju kancelarku 2005. Više od 16 godina pokazivala je izvrstan primjer vodstva s vještinom, predanošću i iskrenošću.
U tih šesnaest godina vlasti u njenoj zemlji nije bilo pobuna. Nikoga od rodbine nije imenovala na državnu funkciju.
Njemačka će se oprostiti od svoje liderke, fizičarke i kvantne hemičarke, koja nije bila u iskušenju mode ili blještavila luksuza, nije kupovala nekretnine, automobile, jahte i privatne avione. Napustit će svoju funkciju, a ona i njezini najmiliji ne traže nikakve beneficije.
Šesnaest godina nikada nije promijenila stil svoje garderobe. Na konferenciji za novinare novinar je upitao Merkel: “Shvaćamo da nosite isto odijelo, zar nemate drugo?” Ona je odgovorila: „Ja sam državni službenik, a ne model.“
Na drugoj konferenciji za novinare pitali su je: „Imate li domaćicu koja vam čisti kuću, priprema hranu itd.“ Njezin je odgovor bio: „Ne, nemam slugu niti mi trebaju. Moj suprug i ja radimo ovaj posao svaki dan kod kuće.“
Zatim je drugi novinar upitao: „Tko pere rublje, vi ili vaš suprug?“ Njezin je odgovor bio: „Popravljam odjeću, a moj je muž taj koji upravlja perilicom rublja.“
Gospođa Merkel živi u normalnom stanu kao i svaki drugi građanin. Živjela je u ovom stanu prije nego što je izabrana za njemačkog kancelara. Nije ga napustila i ne posjeduje nijednu vilu, kuće, bazene, vrtove.
Angela Merkel, kancelarka najveće europske ekonomije i jedne od najjačih ekonomskih sila svijeta ostat će izvrstan primjer vodstva, vođena vrijednostima, nesebičnim načelima, činjenicama i empatijom.
Alexander Zinser“