Како сам због скупих станова поново постао „гори од Радована Караџића“
Прије неколико дана био сам у Источном Сарајеву и у разговору са својим присталицама, од којих су већина млади људи који су запослени у приватном сектору и плата је „минималац“ и Добоју нешто на руке, дотакли смо се теме прескупих станова и немогућности младих људи и брачних парова да ријеше стамбено питање, јер са пријављеним „минималцем“ не могу добити 200 000 марака стамбеног кредита, док они који су дио власти и естаблишмента, имају намјештења у заједничким институцијама БиХ у Сарајеву, немају тај проблем због високих примањљ. И док Додик и СНСД са једне стране воде кампању „Граница постоји“, блокирају пут код Терекса на ентитетској линији и воде сталну кампању дизања тензија и напада на Бошњаке, кад се камере угасе почну угодни разговори око послова, пара, комбинација, тендера, земљишта, измјене Регулационих планова….

Додикову најближи сарадници узели су од најбогатијег Бошњакa, власника Бинга Сенада Џамбића, десетине милиона марака „позајмице“ да би незаконито отели Алумину, потом су атрактивно земљиште, складишта и резервоаре покојних Робних резерви Републике Српске предали ХИФИ, заузврат добили од институција БиХ десетине милиона марака послова за Сиријус, Гранд трејд, Проинтер и друге дворске фирме, инвеститорима из Федерације погодују, дају дозволе, плацеве и мијењају регулационе планове у Источном Сарајеву, а онда кад се упале камере лажно србују, намјерно дужи тензије и нападају своје пословне партнере и коалиционе другове, са којима су у власти скупа деценијама, како би скренули пажњу са социјалних и економских проблема које је узроковала власт погрешном политиком која траје двије деценије.

Рекао сам људима из Источног Сарајева да напишу текст, о томе како већина грађана „бољег ентитета“ не може купити стан, јер су цијене превисоке, како је „патриотизам“ власти лажан, и да им не сметају Бошњаци у уносним пословима и комбинацијама, да већина купаца станова у новим зградама у Источном Сарајеву уз ентитетску границу долази из Федерације, а то су искористили Дневни аваз и неки медији из Федерације да одмах направе болесну конструкцију како сам шовиниста и да сам тобоже гори од Радована Караџића.

Иако се у тексту чак нигдје и не спомињу Бошњаци, говори се о тужном чињеници да већина грађана „бољег“ ентитета не може да купи стан од плате и добије кредит, да већина купаца долази из Федерације јер имају боље плате и стандард, да је то у супротности са прокламованом политиком режима Републике Српске, нигдје се не говори о некој дискриминацији, шовинизму, али упркос томе дио медија у Федерацији креира спин о мени као највећем монструм, све наравно да циљем да се што више дискредитујем и да се покуша смањити моја популарност и утицај код народа у Федерацији…

Детаљније осврт у видео прилогу…
Небојша Вукановић


