Za osnivanje Suda BiH i julu 2002. godine glasali su Dodik i SNSD sa hrvatskim i bošnjačkim političkim predstavnicima. Taj sud je za ratne zločine osudio Srbe na ukupno oko 2500 godina zatvora, skoro tri puta više nego Hrvate i Bošnjake zajedno, ali i pored toga niko iz vlasti Republike Srpske nije našao za shodno da preduzme neke postupke kako bi natjerali ovaj sud da ne sudi prevashodno Srbima.
Dizanje panike da će se ukinuti Republika Srpska ukoliko pomenuti sud osudi Dodika su obične gluposti. Dr Radovan Karadžić je pod pritiskom međunarodne zajednice podnio ostavku na mjestu predsjednika, Nikolu Poplašena sa mjesta predsjednika nasilno su otjerali međunarodna zajednica i Milorad Dodik jurišajući sa tenkovima nato okupatora, a Mirko Šarović je nepravedno osuđen i odležao zatvorsku kaznu. Republika Srpska se može samo ukinuti ukoliko se nastavi pogubno djelovanje Milorada Dodika i SNSD koji su u Prudu sa Hrvatima i Bošnjacima dogovorilii Distrikt Brčko čime je teritorija Srpske prekinuta i podijeljena na dva dijela, ukinuli simbole Srpske itd. itd.
O ekonomskom razaranju Srpske da ne pričam. Crveni režim Milorada Dodika nas je politički, nacionalno, ekonomski i moralno unakazio, a najnoviji primjer koji oslikava vladavinu ovog režima je imenovanje Selaka, bivšeg šofera, za ministra BiH, čovjeka za koga su nedavno u javnost izašle prepiske na skaj aplikaciji….
Ne treba Sud BiH da sudi Dodiku, da je sreće Sud BiH ne bi ni postojao, trebaju mu suditi srpski sudovi za sve što je uradio Republici Srpskoj!
P.S. Opštinskim vlastima u Foči bi bilo pametnije da dolaze svakog utorka na suđenje krvolocima za ubijanje Srba u Jošanici, nego što po stranačkoj direktivi dolaze u Sarajevo kada se sudi Dodiku.
Dušan Bodiroga, odbornik SDS-a u Skupštini opštine Foča