BRUKA i veliki skandal – Hrvati i Šiptari skandirali „Ubij, ubij, ubij Srbina“
Hrvatska i Albanija su remizirali u drugom kolu Evropskog prvenstva, koje se igra u Njemačkoj. Šiptari su poveli sa 1 : 0, što je bio rezultat prvog poluvremena, Hrvati su u potom preokrenuli na 2 : 1, a onda su u sudijskoj nadoknadi izjednačili na 2 : 2, što je Hrvate udaljilo od prolaska u grupi, jer su u prvom kolu izgubili sa 3 : 0 od Španije.

Utakmicu je ovilježio novi skandal navijača jer su i Hrvati i Šiptari skupa složno navijali „Ubij, ubij, ubij Srbina“, pojazujući neskriveno mržnju prema srpskom narodu koja ih spaja, što se jasno moglo čuti i na prenosu utakmice.
Albanski i hrvatski navijači pevaju "Ubi, Ubi, Ubi Srbina" pic.twitter.com/jBPIbVgTQH
— Rade Fantastični (@RFantasticni) June 19, 2024
Hrvatski „stručnjaci“ i novinari su se rugali na televiziji Srbima ali bi im se sve moglo vratiti kao bumerang. Mržnja nikako nije dobra, a na kraju sjetio sam se jednog dobrog prike kad su ranije igrali Engleska i Hrvatska i kada su ga pitali ko bi želio da izgubi a on lakonski odgovori „oboje“. Ostaje da se vidi hoće li UEFA kazniti Albaniju i Hrvatsku zbog jezika mržnje i navijanja njihovih navijača.
Nebojša Vukanović


