×

Уколико се странци поново нагоде и поклекну пред Додиковим пријетњама и уцјенама биће талас протеста испред Делегације ЕУ и ОХР у Сарајеву

Деценијама смо таоци и жртве трулих тајних нагодби и „компромиса“ међународне заједнице са Милорадом Додиком и његовим партнерима, уступака и повлачења након његових пријатњи, а тако би могли бити и овог пута, да се под пријетњама радикализацијом, које је Додик јавно послао Шмиту и странцима преко РТРС-а и емисије Телеринг, одустане од увођења скенера, видео надзора и опреме која би спријечила крађу гласова и прекрајање изборне воље грађана. Представнички дом Парламентарне скупштине БиХ усвојио је приједлог нашег посланика Ненада Грковића, којим се од ЦИК БИХ ултимативно тражи обавезно увођење нових технологија од наредне године и Општих избора 2026, али због обарања кворума и тираније Николе Шпирића и Драгана Човића овај приједлог још се није нашао на Дневном реду Дома народа Парламентарне скупштине БиХ, јер СНСД и ХДЗ БИХ не желе фер изборе већ да, као и до сада, прекрајају резултате избора политичком корупцијом и манипулацијама.

Чим Додик запријети странцима, запад и међународна заједница, који су га довели на власт, повлаче се и праве му уступке због „стабилности“, па и сада се све више говори да ће Шмит одустати од увођења скенера, да не би љутио „пријатеља“ Милорада Додика. Без странаца, прије свега америчке амбасадор и Делегације Европске Уније у БиХ, не би била могућа нагодба и уступци да се укине притвор Додику, Стевандићу и Вишковићу, а питање је да ли су продали другостепену пресуду, тиме и цијелу државу. Преко главе ми је ћ, као и већину народа, трулих нагодби, трговине, игрица Додика и странаца, који увијек иду преко леђа нас из опозиције, који очито служимо за подизање улога и дисциплоновање режима,  наша одговорна политика, пристојност и коректност узима се као слабост, јер странци наивно мисле да ћемо ћутати на њихове закулисне, подмукле игре и нагодбе са Мафијом, који представљају издају народа, државе и друштва.

Кристијан Шмит и странци већ су задали тежак ударац опозицији, јер су нас бесмисленим наметањем одлука, гађањем Додика и Стевандића погодили нас, оставили без прихода из буџета, док Додик и режим контролишу милијарде. Упорно ћуте и прећутно подржавају режим и његову тиранију, увреде амбасадора, прогон њемачке министарке из Бањалуке и друга понижења, дају Додику вјетар у леђа док хоће не само медијски и финансијски већ и физички да нас уклони, не реагују на насиље и јавне Додикове позиве да се нападамо на улици, а сад желе да му ураде још један уступак, омогуће њему и Човићу да покраду још једне изборе и купе 4 године власти.

Ми нећемо ћутати нити сједити скрштених руку, а Сорека и остали амбасадори, који тајно преговарају са мафијашима и праве им уступке, сносиће последице. Уколико још само једном за милимитар покушају да чине уступке Додику и повлаче се пред његовим пријетњама, показаћемо да знамо и ми бити брутални у борби против Мафије, на то смо приморани, и ако то цијене, позваћемо за почетак народ и организовати масовне протесте и протесне шетње испред сједишта Делегације Европске Уније у Сарајеву, ОХР-а, Суда и Тужилаштва БиХ, кренути у блокаде улица и отпор, тражити да трговци странци напусте земљу јер је доста да нормални људи и политике буду колатерална штета мафијашких нагодби, тајних договора корумпираних домаћих политичара и корумпираних странаца.

Ако нема правде за народ неће бити мира за власт, као и њихове слуге, сараднике и партнере. Тридесет година она земља и народ припадају због компромиса, нагодби и прљавих игри странаца, и вријеме је да се подвуче линија и каже ДОСТА  ЈЕ. Детаљнији осврт у видео прилогу…

 

Небојша Вукановић