Korupcija, kokain ili… počela crvena čistka ali je pitanje ko je i kako plaćao 15 radnika samo u Gradskom odboru SNSD Banjaluka?
U medijima je objavljena vijest da je počela velika čistka u banjalučkom Gradskom odboru SNSD-a, da su Igor i Milorad Dodik uzeli metlu u ruke i odlučili da počiste i odstrane sve ljude bivšeg predsjednika Vlade Đajića, koji je nakon afere „kokain“ smijenjen u Partiji, ali i na mjestu dirketora UKC Banjaluka. Dodik je beskrupulozni makijavelista, nema emocija i spreman je da pogazi i pregazi sve oko sebe, žrtvuje i troši ljude, ukoliko ima interes, i nimalo nisam iznenađen činjenicom da je posle Đajića odlučio da se obračuna da svim njegovim ljudima, kako bi sin i prestolonaslednik Igor sa Srđanom Amidžićem imao čoćist teren da postave svoju strukturu, a nakon Banjaluke na sličan način će polomiti i pregaziti sve džepove otpora, od Novog Grada do Trebinja, ako neko pokuša da pruži otpor Igoru iz suprostavi se da Prestolonaslednik postane predsjednik Partije.

Naravno da mi nije žao bilo koga od zaposlenih u SNSD-u, bili su u službi Mafije i zla, nisu mogli ništa drugo očekivati od svog gazde, koji vipe poštuje i stalo mu je do kraja i jabuka na svojoj hacijendi nego do aktivista svoje Partije, koje koristi i odbacuje kao kesicu čipsa, a ako je Zoran Tegeltija prošao kao bos po trnju, polomljen nakon sastanka i slikanja sa britanskim ambasadorom, onda šta mogu da očekuju „obični“ članovi.

Na kraju se treba postaviri prosto pitanje ko je i kako plaćao i finansirao plate za čak 15 radnika Gradskog odbora SNSD-a Banjaluka, da li su svi bili prijavljeni ili ih je većina radila na crno!? Za plate i doprinose 15 radnika godišnje treba izdvojiti najmanje 300 000 do pola miliona maraka pa se postavlja ko je i kako finansirao te ogromne troškove, ne računajući zakup kancelarija, brojne koncerte, Breskvice, žurke.. SNSD već pola godine nema provode ih budžeta, prihodi od odbornika u Skupštini grada Banjaluka nisu dovoljni za jednog radnika i par kancelarija a ne grupu od 15 zaposlenih, da li su prljavi novci i crni fondovi punjeni od korupcije, tendera, kokaina? Šta je radilo 15 ljudi u Gradskom odboru SNSD Banjaluka i koliko ih tek imaju širom Republike Srpske, koliko taj ogromni i bolesni aparat guta narodnog novca i koliko radnika je zaposleno u javnim preduzećima i ustanovama se nikada ne dolaze na posao već rade ja Partiju? Ovo su samo neka od pitanja na koje bi odgovor trebale dati institucije i istražni organi, bar kada se zarobljene institucije oslobode a u nastavku pročitajte tekst sa portala BN televizije o otkazima u banjalučkom SNSD-u!?

Otkazi u GrO SNSD Banjaluka: 15 ljudi ostalo bez posla
Danas je u Banjaluci došlo do iznenadnih i masovnih otkaza u Gradskom odboru SNSD-a Banja Luka, gdje je 15 zaposlenih radnika ostalo bez posla – bez prethodne najave, bez otkaznog roka i bez obrazloženja.
Radi se o osobama koje je ranije zaposlio dr Vlado Đajić, bivši predsjednik GO SNSD piše Crna-Hronika.
Prema navodima iz stranke, odluka je donesena po naredbi predsjednika SNSD-a Milorada Dodika, a Gradski odbor je danas u potpunosti prazan i raspušten.
Ime aktuelnog rukovodioca – Rauliga – u odluci nije navedeno.

Oglasio se i Slavko Suvajac za portal Crna-Hronika, jedan od radnika koji su dobili otkaz
Slavko Suvajac, jedan od 15 otpuštenih, javno je prokomentarisao situaciju, ističući da je cijeli kolektiv otpušten bez izuzetka.
U svojoj objavi, Suvajac piše:
Danas sam, nakon dvije godine neumornog rada, posvećenosti i potpune odgovornosti, zajedno sa CIJELIM radnim kolektivom GO SNSD Banja Luka razriješen svih dužnosti. Bez izuzetka – kompletan tim koji je rame uz rame nosio sve obaveze povučen je sa svojih zaduženja.“
Posebno se zahvalio dosadašnjem predsjedniku Gradskog odbora:
„Bila mi je ogromna čast raditi sa prof. dr Vladom Đajićem – čovjekom čija energija, znanje i borba za Banja Luku ostavljaju dubok trag. Od njega se uči i uz njega se raste.“

Dodao je i zahvalnost cijelom kolektivu:
„Hvala svakome od vas na zajedničkom radu, podršci i odgovornosti. Od srca vam želim mnogo sreće i uspjeha u novim poslovima i obavezama.“
Suvajac tvrdi da je tim radio predano i da iza njih ostaju konkretni rezultati:
„Iza nas ostaje ono što niko ne može obrisati: rad, rezultati i čista savjest. Dali smo sve od sebe – i više.“
Na kraju poručuje da ih ovakve odluke neće pokolebati:
„Odluke se donose, ali se dostojanstvo i karakter ne mijenjaju. Idemo dalje – još jači, odlučniji i spremni za nove izazove.“
Masovni otkazi dolaze u trenutku kada SNSD prolazi kroz unutrašnje reorganizacije nakon političkih promjena na lokalnom nivou u Banjaluci.
Zvanične reakcije iz vrha stranke o razlozima ovakve odluke još uvijek nema.


